Вибираємо фарби та інструменти для їх нанесення

Самостійно пофарбувати стіни дуже легко, але підійти до цього питання необхідно відповідально. Можна легко нанести фарбу в один тон, або навіть з малюнком. Про те, як правильно вибрати фарбу та пофарбувати стіни, ми Вам розповімо в цьому огляді!Фарбуємо стіни

Для початку потрібно визначитися з необхідним для нанесення фарби інструментом:
- валики поролонові та хутряні. Використовуючи хутряні валики, можна фарбу наносити на поверхню структурно, а за допомогою поролонових - створювати гладкі поверхні.

- Щітки. Перед тим, як придбати пензлі для фарби, перевірте, наскільки міцний ворс. Якщо він вилазить, коли ви за нього тягнете, краще підшукати міцніші кисті.

 - Кюветка. Не відмовляйтеся від цього інструменту. З його допомогою валик рівномірно просочується фарбою і таким чином заощаджує її.

 - Малярна стрічка. Використовується для захисту незабарвлених зон.

 - Пластиковий шпатель.

Для фарбування всередині приміщення краще використовувати водоемульсійну фарбу. Вона не має запаху та швидко сохне. До того ж, вона екологічно чиста. Її дуже легко наносити і від цього виду фарби легко відмити руки та інструмент. Практично будь-який відтінок можна створити додавши відтінок.

Для якісного підбору необхідного кольору скористайтеся послугою колеровки. Самостійно підібрати бажаний колір не легко, оскільки водоемульсійний склад, коли висохне, змінить колір. Тим більше, якщо фарбу доведеться докуповувати, створити такий самий тон своїми руками повторно практично неможливо.

Водоемульсійна фарба для стін ділиться на такі види:
Акрірові фарби. Вони чіпко і рівно лягають на поверхню, не вигоряють і не витираються, до того ж їх можна мити.

Латексні фарби. Головною її перевагою є вологостійкість та міцність.

Силіконові фарби. Їх можна використовувати у сирих та вологих приміщеннях.

Силікатні фарби. Найкращою рисою цих фарб є їхня стійкість, до появи грибків (цвілі), а також поропроникність, яка підвищує її довговічність.

Розрахувати витрати фарби
Щоб розрахувати витрати фарби для початку потрібно дізнатися площу поверхні, яку потрібно пофарбувати. На упаковці зазвичай виробники вказує кількість фарби, необхідне для фарбування 1 м2 поверхні. Витрата фарби також залежить від її якості. Вибирайте продукцію лише перевірених виробників.

Важливо! Наносити фарби в інтер'єрі потрібно 2-3 шарами.

Щоб візуально збільшити простір у приміщенні, стіну, на якій розташоване вікно, краще зробити світліше на 1-2 тони, ніж інші.

Підготовка стін до фарбування

Для початку стіну потрібно зачистити, вирівняти і прогрунтувати (краще 2 шари). Це сприяє кращій чіпкості фарби, і до того ж заощаджує її.

Далі варто зашпатлювати невеликі дефекти. Глибокі тріщини необхідно закласти цементно-піщаним розчином.

Необхідно також видалити з поверхні іржу, плісняву, жирні плями, якщо вони там присутні. Якщо у приміщенні є грибок, ретельно обробіть стіни антисептиком.

Температура, при якій в приміщенні наносять фарбу, повинна бути в межах від +5 до +20 градусів і без протягів. Вологість не вища за 50-70%. Якщо приміщення буде занадто сухе, це допоможе надто швидкому висиханню фарби, а від цього постраждає якість покриття. Фарбувати стіни не рекомендовано взимку, тому що повітря в приміщеннях, як правило, дуже сухе. Ситуацію можна виправити за допомогою зволожувача повітря або відра із гарячою водою.

Якщо ви хочете
самостійно створити тон, вам необхідно підібрати правильну консистенцію. Чітких інструкцій, як це зробити ні.

У насадці-міксері має бути 2 ряди лопатей, які закручені в різні боки. Саме такий інструмент розмішає якісно фарбу без поглинання повітря. Готову фарбу потрібно налити в чисту кюветку. Під час роботи прокручуйте в ній валик таким чином, щоб він рівномірно просочився фарбою. Перед нанесенням на стіну зробіть пробний мазок картонного листа. Щоразу, коли опускаєте валик у кюветку, прибирайте надлишки фарби, щоб уникнути патьоків та бризок.

Після цього починайте нанесення фарби на стіну. Наносити слід смугами шириною 60-70 див. Намагайтеся не заходити новими смугами на вже пофарбовані більш ніж на 5-8 см. Наносите фарбу зверху вниз, відступивши від стелі 5-10 см. У такому разі валик розкочує, патьоки, які утворилися під час нанесення. Ділянки біля стелі фарбуйте пензлем шляхом тампування. У такому разі зони фарбування будуть однаковими.

Не заощаджуйте фарбу, нанісши її всього в один шар. Так як у фарби різний коефіцієнт поглинання в різнорідні поверхні, нанесений шар може взятися плямами. Профарбовуючи в 3 шари, перший та останній шар наносите вертикально, а другий - горизонтально.

Кожне повторне забарвлення наноситься після повного висихання попереднього. Перший шар сохне 3-4 години, а решта - 5-6. Не використовуйте нагрівальні прилади, щоб прискорити процес висихання. Це може зіпсувати структуру фарби та якість нанесення.
Якщо ви бажаєте нанести фарбу смугами, використовуйте малярську стрічку. Клеїти малярську стрічку на вже пофарбовану стіну можна лише через 2-3 доби. Якщо це зробити раніше, частина фарби вийде.

Декоративне нанесення фарби
Для декорування стінок є багато методів нанесення фарби. Розглянемо найпростіші:
- Метод штампування. За допомогою гупки на пофарбовану поверхню наноситься фактурний шар фарби на 1-2 тони темніше за основу.

Нанесення малюнка грудкою паперу або тканиною. Найбільш чіткий малюнок вийде при використанні пакувального (водонепроникного) паперу. Якщо потрібно нанести менш виражений візерунок, використовуйте тампони з тканини.

Вибрати бажану фарбу ви можете у наступному розділі - Лакофарбові матеріали

Переглядів: 1039

Дата: Понеділок, 30 Листопада 2015

Время генерации: 0.162, запросов: 134