Якщо ви задумали поклеїти шпалери або пофарбувати стіни, необхідно нанести спочатку грунтовку. Це запорука того, що шпалери або фарба міцно лягатиме на стіни. Проігнорувати цю процедуру небажано, тому що через кілька років шпалери почнуть неминуче відставати, а фарба відшаровуватись. Тому важливо підібрати якісну ґрунтовку та вміти її наносити.
Ґрунтовка – що це, і для чого?
Грунтовка - це в'яжуча рідина, яку використовують перед кожним шаром нанесення оздоблення - проміжним шаром шпаклівки, шаром фінішного оздоблення, перед фарбуванням стін та нанесенням шпалер.
Головні цілі нанесення ґрунтовки - збільшити адгезію і вирівняти поверхню стіни (всі існуючі нерівності заповнюються сумішшю, і основа під нанесення стає міцнішою).
Додаткові позитивні ефекти ґрунтовки
З її допомогою можна заощадити фарбу або шпалерний клей до 20%, тому що стіни менше вбирають їх. До того ж ґрунтовка вирівнює тон стін та прибирає плями, які згодом можуть бути видні під світлими шпалерами або фарбою.
За складом ґрунтовки поділяються на:
- сухі ґрунтовки – перед застосуванням необхідно розвести водою згідно з інструкцією;
- концентровані грунтовки – необхідно розбавити за вказаними пропорціями;
- Готові ґрунтовки - перед нанесенням досить просто відкрити та перемішати.
Вибір ґрунтовки
Розглянемо види ґрунтовки, яку використовують для внутрішніх робіт.
Акрилові ґрунтовки
Найбільш поширений вид ґрунтовки, який, за словами виробників, можна застосовувати для будь-яких поверхонь. Ці суміші майже не мають запаху і досить швидко висихають (протягом 2-3 годин).
Є 3 види:
- зміцнюючі - при нанесенні на поверхні утворюється тонка клейка плівка;
- Глибоко проникні - використовується для поверхонь, що крихаються, як додаткове зміцнення (дрібні в'яжучі частинки глибоко проникають в поверхню, тим самим зміцнюючи її);
- склади з підвищеною в'язкістю - використовуються перед нанесенням важких видів шпалер (бамбукових, флізелінових і т.д.).
Латексні грунтовки
Характеристика латексних грунтовок дуже схожі на акрилові - рівно наносяться і висихають протягом 2-3 годин. Цей вид грунтовки еластичніший і щільніший, але менш міцно чіпляється до поверхні. Він краще пов'язують поверхні, схильні до руйнування чи краще підходять для сирих приміщень.
Грунтовки для дерева та металу
Алкідну ґрунтовку частіше використовують для дерев'яних поверхонь, а гліфталеву можна використовувати і для дерева, і для металу. Але сохнуть вони довше, протягом доби. Для таких специфічних поверхонь також використовують і універсальні види ґрунтовок, але ці спеціально підготовлені саме для дерева та металу. Тому, коли задумали ремонт на дачі або в гаражі, вибирайте краще алкідну або гліфтальну грунтовку.
Біоцидні ґрунти застосовують для того, щоб запобігти виникненню та розповсюдженню грибків, лишайників, моху та інших мікроорганізмів. Емульсія глибоко проникає в поверхню та зміцнює її, також сприяє адгезії з фінішним покриттям, підвищує вологостійкість, економить витрату фарби та шпалерного клею, забезпечує рівномірне забарвлення основи.
Протигрибкові ґрунтовки (емульсії)
Екобезпечні водні розчини з активними речовинами мають сильну біоцидну дію. емульсійних фарб.
Кварцові ґрунтовки
Високоякісні ґрунтовки, у складі яких чистий кварцовий пісок. Основна мета такого виду ґрунтовки – обробка рівних і гладких поверхонь з низьким рівнем поглинання перед нанесенням штукатурки.
Ми розглянули основні види сумішей для ґрунтування. Найчастіше виробники додають до складу додаткові компоненти, наділяючи суміші новими властивостями. Наприклад, акрилові антисептичні перешкоджають появі плісняви, гліфталеві – попереджають корозію.
Розраховуємо витрата ґрунтовки
Витрата суміші залежить від виду, складу та поверхні, на яку буде наноситься ґрунтовка. Так, наприклад, одного кілограма універсальної ґрунтовки вистачить на 5-7 м кв.
Більш точно необхідну кількість можна розрахувати індивідуально, і залежить вона від можливості поверхні вбирати рідину.
В основному виробник завжди вказує норми витрат матеріалу на упаковці.
Готуємо стіни
Для початку необхідно ретельно очистити стіни від старих шпалер, побілки чи фарби. Ідеальний варіант – абсолютно чиста поверхня. Потім потрібно промити стіни від залишків клею та пил, і дати їм висохнути. Якщо на стіні є пліснява, її потрібно теж прибрати. При цьому краще використовувати ґрунтовку з протигрибковими добавками, вона запобігає появі нової цвілі. Всі тріщини слід пройти шпателем і від'єднати залишки, що обсипаються. Найбільш глибокі рекомендується зашпатлювати.
Важливо! Грунтувати стіни потрібно і перед шпаклівкою і після того, як вона висохне.
Технологія ґрунтування
Ґрунтовку наносити легко. Цей процес дуже схожий на звичайне фарбування стін. Але є нюанси, які потрібно знати.
Інструменти для нанесення ґрунтовки:
Пензель.
Валик поролоновий або з коротким ворсом.
Відро, таз або спеціальна ємність, що дозволяє віджати кисть чи валик.
Захисна маска (можна також скористатися звичайною медичною).
Ґрунтовка легко розбризкується, тому краще скористатися спеціальним одягом.
Етапи ґрунтовки:
1. Готуємо розчин згідно з інструкцією. Не розмішуйте всю упаковку одразу, краще порційно.
2. Пройдіть пензлем усі кути та важкодоступні місця.
3. За допомогою валика наносите грунтовку на поверхню, водячи їм по вертикалі (щоб уникнути стікання рідини). Додавши в безбарвну масу трохи відтінку, буде видно, де суміш вже нанесена, а де ні.
4. Зачекайте, поки грунтовка висохне (час висихання вказаний на упаковці).
5. Нанесіть другий шар також.
6. Дайте йому висохнути.
7. Стіна готова до фінішної обробки.
Вибрати необхідний вид грунтовки Ви можете в наступному розділі - Грунтовки
Переглядів: 1547
Дата: Понеділок, 30 Листопада 2015